Terapia światłem LED
Fototerapia światłem LED polega na oddziaływaniu na tkanki światłem o określonej długości fali i niedużej energii (w odróżnieniu od większości laserów).
Światło oddziałuje na tkankę w różny sposób, wywołując głównie efekt fotochemiczny, czyli stymuluje komórki do zwiększenia wydzielania pewnych związków chemicznych lub hamuje wydzielanie innych, a przykład oddziaływane na błony komórkowe oraz komórkowe centra energetyczne – mitochondria, zwiększa syntezę ATP. Dzięki temu zwiększa się wydolność komórek i ich zdolność regeneracji.
Głęboko penetrujące światło LED dociera do głęboko położonych komórek, wzmacniając ich funkcje wewnętrzne, przyspieszając przepływ krwi i procesy gojenia, dzięki czemu skóra zostaje znacznie odmłodzona.
System terapii światłem LED Zemits EstiLed nie zawiera promieni ultrafioletowych, dlatego jest bezpieczny do regularnego stosowania dla wszystkich typów skóry. W terapii stosowanych jest 6 fal świetlnych do leczenia różnych schorzeń skóry.
Mogą one być stosowane do zabiegów zarówno na twarzy, skórze głowy jak i całego ciała.
Światło czerwone (635nm)
Pomaga wyeliminować zmarszczki i stymuluje produkcje kolagenu w celu pogrubienia skóry, wzmaga aktywność komórek, przyspiesza metabolizm, zmniejsza i łagodzi podrażnienia po zabiegowe (w tym zaczerwienienia i stany zapalne), przyspiesza gojenie ran, zaś kolagen i elastyna wygładzają i ujędrniają skórę, aby spowolnić i zmniejszyć efekty starzenia się skóry, nadając jej bardziej młodzieńczy wygląd.
Światło zielone (525nm)
Przyśpiesza gojenie ran oraz hamuje produkcję melaniny (plamy, przebarwienia). Ma działanie neutralizujące i kojące, jest skuteczne w likwidowaniu obrzęków. Rozjaśnia cerę poprzez zniwelowanie obszarów hiperpigmentacji, piegów i plam starczych.
Światło niebieskie (415nm)
Jest stosowane głównie przy leczeniu różnych postaci trądziku, ze względu na silne działanie przeciwzapalne i ma udowodnione silne właściwości bakteriobójcze (niszczy bakterie Propionibacterium acnes odpowiedzialne za pojawienia się trądziku na skórze).
Światło żółte (590 nm)
Światło żółte stosowane jest w celu zmniejszenia stanów zapalnych, obrzęków i zaczerwienieni na twarzy, w tym popękanych naczynek i pajączków. Jest często stosowane w leczeniu oparzeń (w tym oparzeń słonecznych) a także w przypadku trądziku różowatego.
Światło cyjanowe (490 nm)
Działa jako środek przeciwzapalny dla skóry, zmniejsza obrzęk i stany zapalne skóry. Udowodniono, ze ma niewiarygodnie kojące właściwości, uspokajające skórę wspomagając dodatkowo proces gojenia oraz leczenia w stanie zapalnym. Zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek. Jest również skutecznym środkiem przeciwbólowym.
Światło fioletowe (420 nm)
Terapia światłem fioletowym pomaga zwiększyć dotlenienie naskórka, poprawia koloryt skóry i łagodzi stany zapalne po inwazyjnych zabiegach. Pomaga również zwęzić pory i znormalizować produkcje sebum.
Zabieg polega na naświetlaniu obszaru zabiegowego przez 10-30 minut światłem emitowanym przez diody LED o odpowiednio dobranych parametrach.
Zabieg jest zupełnie bezbolesny, nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny.
Częstotliwość i liczba zabiegów uzależniona jest od rodzaju skóry, nasilenia problemu do skorygowania oraz oczekiwanego efektu przez pacjenta. Zabiegi wykonuje się w serii od 2 do nawet 20 zabiegów.
Wskazania do wykonania zabiegu:
- leczenie problemów skórnych (zapalenie, przewlekła egzema, sklerodermia, grzybica)
- leczenie blizn i rozstępów
- leczenie trądziku
- przetłuszczająca się skóra tłusta i mieszana
- rumień i poszerzone naczynka
- przebarwienia
- cellulit
- trudno gojące się rany
- zmarszczki, chęć odmłodzenia skóry
- terapia wypadania włosów
- bóle mięśni i stawów, sztywność stawów
- obrzęki
- chęć szybszej regeneracji np. po laseroterapii
- chęć uśmierzenia bólu
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- ciąża
- padaczka
- choroba nowotworowa
- przyjmowanie leków lub ziół uwrażliwiających skórę na światło